Reklam


Motosiklet Kaskı Nasıl Temizlenir?


Motosiklet kasklarının özellikle içi çıkartılamayan modellerin temizlenmesi, motorcular için sorun oluşturmaktadır. Bazı motosiklet kaskların iç kısmı çıkartılabilmekte ve kolayca yıkanabilmektedir. Bazı modellerde ise çıkartılacak bölüm bulunmamaktadır. Bu yazıda motosiklet kaskının içinin ve camının nasıl temizleyeceğine dair bilgiler paylaştık.

Motosiklet Kaskının Camı Nasıl Temizlenir?

Motosiklet kaskının camını temizlemek için çeşitli kask camı spreyleri satılmaktadır. Bu spreyleri kullanıp, mikrofiber bezler ile camınızı temizleyebilirsiniz. Eğer sprey kullanmıyorsanız, kask camını temizlerken çizmemeye özen göstermelisiniz. Kaskınızın camının çizilmesi hem görüşünüzü etkileyecek hem de gece trafiğinde ışıkların sizi daha fazla rahatsız etmesine neden olacaktır.

Kask camını temizlemek için gözlük bezleri ve mendillerini de tercih edebilirsiniz. Hafifçe camın içini ve dışını temizleyebilirsiniz.

Motosiklet Kaskının İçi Nasıl Temizlenir?

Motosiklet kasklarının içerisinde bulunan kısmın çıkartılabildiği modellerde, bu kısmı çıkartıp yıkama talimatlarına göre çamaşır makinesinde veya elde yıkayabilirsiniz.

Motosiklet kaskının içi çıkmıyorsa, kask içi kullanılabilen spreylerle içini temizledikten sonra durulayabilirsiniz. Bunun haricinde ılık suya sabun katarak geniş bir leğene kaskınızın camını ve diğer çıkartılabilen kısımlarını çıkartarak yerleştiriyorsunuz. Köpüklü suyla her tarafını elinizle ovalıyorsunuz. Ardından sabunsuz, ılık suyun içerisine kaskı alarak duruyorsunuz.

Kaskınızın içini kuruturken, fön makinesi tercih etmeyin. Bunun yerine oda sıcaklığında kurutun.

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.